Ozon Jeneratörleri

Ozon Makineleri

Çağdaş Ozon Sistemleri Kalitesiyle

Meyve Sebze sektöründe ozon makinesi kullanımıoldukça yaygın bir uygulamadır. Ozon, meyve ve sebzeler için mevcut en güçlü oksidandır. Meyve ve sebzelerin ozonlu su ile yıkanması başlangıçtaki toplam mikrobiyal yükü %99 oranında azaltmaktadır.

Bugün 28 Nisan 2017 Cuma

Ozon Makinesi Kullanım Alanları - Meyve Sebze Sektörü

Meyve Sebze Sektöründe Ozon Jeneratörü Kullanımı Meyve Sebze sektöründe ozon makinesi kullanımıoldukça yaygın bir uygulamadır. Ozon, meyve ve sebzeler için mevcut en güçlü oksidandır. Meyve ve sebzelerin ozonlu su ile yıkanması başlangıçtaki toplam mikrobiyal yükü %99 oranında azaltmaktadır. Depolama süresini 2 kat artırmaktadır. Elma, armut, narenciye, kivi, üzüm, ayva, havuç vb. meyve ve sebzelere 2-11 ppm atmosferik ozon uygulandığında 5 ay depolanabilmektedir.

2001 yılından bu yana FDA tarafından ozon bir gıda içeriği olarak kabul görmektedir. FDA, ozonun, ham ziraat ürünleri için hazırlama, paketleme ve saklama aşamalarında içerik olarak kullanımını da kabul etmiştir.

Ozon, Elma armut narenciye kivi üzüm ve havuç gibi meyve ve sebzelerin üretmiş oldugu yoğun ETİLEN gazını yakarak karbondioksit olarak geri dönüşüm saglar. Ozon Makinası ile 2-11 ppm atmosferik ozon uygulandığında meyve ve sebzeler 5 ay depolanabilmektedir.

Kurutulmuş Meyve ve Sebzelerde Ozon Jeneratörü Kullanımı : Genel olarak meyve ve sebzelere kurutma öncesi ayıklama, sınıflandırma, yıkama, doğrama ve çekirdek çıkarma vb. gibi ön işlemler uygulanmaktadır. Yıkama işleminin ozonlu su ile yapılması başlangıçtaki mikroorganizma yükünü %90 oranında azaltacağından, kurutma esnasında küf ve maya oluşumunu engeller. Örneğin domates gibi açık havada yapılan kurutmalarda, domatesler açık alanda serili iken doğal sebeplerden veya yağan yağmurdan dolayı maya oluşabilir. Oluşan mayalı domatesler ozonlu su ile yıkandığında mayanın yayılması ve bulaşması önlenmiş olur. )

Eğer firmanıza ozon sistemi kurma imkanınız var ise kurmanızı öneriyoruz. Çağdaş Ozon Sistemleri firması olarak son ozonlama teknolojilerini kullanarak bu işlemi yapmaya hazırız. Aramaktan çekinmeyiniz. Ofis : 0 322 239 77 50 ---- GSM : 0 507 984 45 49

Aşağıda Ozon Makinası kullanım alanları sektörel açıdan ele alınmıştır.

Tekstil Sektöründe Ozon Kullanımı Tarım Sektöründe Ozon Kullanımı Tavukçuluk Sektöründe Ozon Kullanımı Balıkçılık Sektöründe Ozon Kullanımı Gıda Endüstrisinde Ozon Kullanımı Meyve Sebze Sektöründe Ozon Kullanımı Kırmızı Et Sektöründe Ozon Kullanımı Ortamı Dezenfekte Etmede Ozon Kullanımı Yüzme Havuzlarında Ozon Kullanımı Soğuk Hava Deposunda Ozon Jeneratörü